Samsung Galaxy A90 ekran görüntüsü nasıl alınır? – Her Şeyden Biraz

Samsung Galaxy A90 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsun telefonlar da genel olarak ekran görüntüsü alma tuşları aynı olsa da bazı modellerde farklılık göstermektedir. Samsung Galaxy A90 ekran görüntüsü almayı ve diğer telefonlardan farklı olan kısımlarını bu makakelde belirteceğiz.

Öncelikle telefonunuz eğer orhinal bir telefon ise makalede ki 2 yöntem de işe yarayacaktır. 2 farklı yöntem bulunmaktadır bunlardan ilki tuşlar ile ekran görüntüsü alma diğeri ise ayarlardan ekran görüntüsü alma olarak ikiye ayrılmıştır.

Orijinal olmayan cihazlarda ekran görünütüsü alma tuşları farklılık gösterebilir. Samsung Galaxy A90 ekran görüntüsü nasıl alınır diğer tuşsuz samsung modelleri ile aynıdır.

Samsung Galaxy A90 ekran görüntüsü nasıl alma

İlk yöntem oldukça basittir telefonunuzda bulunan Ses kısma düğmesi ve Güç düğmesine aynı anda basınız ve 2 saniye kadar bekleyiniz. Telefon otomatik olarak ekran görüntüsü alacak ve size bildirim verecektir. Samsung Galaxy A90 ekran görüntüsü çekme için genellikle bu yöntem tercih edilmektedir sebebiyse diğer Samsung home tuşu olmayan modeller ile aynı olmasıdır.

İkinci yöntem ise manuel ve ayarlardan yapılan bir ekran görüntüsü alma yoludur. Ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfayı açın ve elinizi soldan sağa veya sağdan sola şekilde tam şekilde kaydırın.

Bu kaydırma işlemini yaptıktan sonra ekran görüntüsü alınacaktır. Eğer Samsung Galaxy A90 ekran görüntüsü nasıl alma işlemi gerçekleşmemişse telefonunuzun ayarlarından bu ayarı aktif hale getirmelisiniz. Bunun için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın seçeneğini işaretleyin.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir