Bir başkasının instagram hesabı nasıl kapatılır – Her Şeyden Biraz

Bir başkasının instagram hesabı nasıl kapatılır

Merhabalar, bu yazımızda kendimize ait olmayan bir başka instagram kullanıcısının instagram hesabını kapattırma konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Aslında bu konu hiçte etik değil fakat bu konuda bizlere yüzlerce sorular gelmektedir. Bu nedenle kısaca bahsederek instagram hesabını zorla kapattırma konusunda birkaç püf noktası vereceğiz.

Genel olarak hesaplar arasında yaşanan sorunlar sebebiyle instagram kullanıcılarının çoğu karşı tarafın hesabını kapattırmak istemektedir.

Hal böyle olunca internet üzerinde arayışlara girerek karşı tarafın instagram hesabını nasıl kapattırabilirim gibi sorular akıllara gelmektedir.

Bizde aşağıda vereceğimiz püf noktalarını kullanarak kesin çözüm olmamak kaydı karşı tarafın instagram hesabını kapattırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

KARŞI TARAFIN İNSTAGRAM HESABINI KAPATMA

Hesabı kapattırmak için ilk yöntem karşı tarafı şikâyet ederek bu işe başlayabilirsiniz. Bunun için bu işe başlamadan önce;

  • Ücretsiz takipçi kasma, beğeni kasma, yorum yapma gibi uygulamalardan karşı tarafın hesabını spam edecek kadar takipçi yollayabilirsiniz.
  • Herhangi bir gönderisine otomatik beğeni yollayabilirsiniz. Böylece instagram filtreleri bunu spam olarak algılayacaktır.
  • Bunun dışında farklı hesaplar kullanarak bu kişiyi spam olarak şikayet ederek instagram tarafına bildirmek olacaktır.
  • Son olarak instagram üzerinden bu kişiyi şikayet ederek geri bildirim yapabilirsiniz. İnstagram şikayet etme yazımızı okuyarak karşı tarafı şikayet ediniz.
  • Bu işlemleri sıklıkla yaptığınızda karşı tarafın instagram hesabını kapattırabilirsiniz.

Konunun başında dediğimiz gibi kesin kapattırma işlemi değildir. Bunu instagram şikâyetleri değerlendirerek kendisi karar vermektedir.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir