CARİ HESAP MUTABAKAT ÖRNEĞİ – Her Şeyden Biraz

CARİ HESAP MUTABAKAT ÖRNEĞİ

Muhasebe, Ön muhasebe’de bir şirket, firmada belirli periyodik aralıklarla cari hesapta mutabakat sağlamak için yapılan hesapların karşılıklı teyidi işlemine cari hesap mutabakatı denilmektedir.

T.T.K ( Türk Ticaret Kanunu ) 6762 sayılı eski 92. maddesine, Yeni 6102 TTK ‘nun 94.maddesine göre karşılıklı imzalı, kaşeli bir şekilde teyit edilmektedir. Bu konumuzda cari hesap mutabakat örneği hazırlanışı ve mektup da nelerin olması gerektiğine dair sizlere örnek bir mektup hazırladık sizde kendi bilgisayarınız da , daktilo’da cari hesap mutabakat mektubu örneği hazırlayabilirsiniz ve karşı tarafa mail, fax yada elden imzalatarak arşivleme yapabilirsiniz.

CARİ HESAP MUTABAKAT ÖRNEĞİ ;

[ayirac]

 

MUTABAKAT MEKTUBU

 

Sayın ; ……………………………………………………………………………………….

Şirketimiz nezdindeki hesap Cariniz     …../……/…….. tarihini itibariyle  ……………………………..TL Borç / Alacak bakiyesi vermektedir. Mutabık olup olmadığınızı bildirmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

İMZA / KAŞE

( Not : Burayı mutabakat mektubu gönderen yani siz imzalayınız  ve kaşe yapınız. )

 

Notlar ;

  • Hata ve unutma müstesnadır.
  • Mutabakat veya itirazınızı bildirmediğiniz taktirde T.T.K’nun 94 maddesine gereğince bakiye’de mutabık sayılacağınızı hatırlatırız.
  • Bakiye’de mutabık olmadığınız taktirde bir hesap ekstrenizin gönderilmesini rica ederiz.

 

Firma İmza / Kaşe ;

( mutabakat mektubu gönderdiğiniz şirket imzalayacak )

 

[ayirac]

yukarıda mutabakat mektubu örneğini kopyala / yapıştır yaparak kendinizin çalıştığı firma logosu yada bir antetli kağıda yazdırarak hazırlayabilirsiniz, mutabakat mektubunda firmanızı belirten mutlaka bir başlık olması lazım, kaşe, yazı, logo vb. bu mektup değişen Türk Ticaret Kanunu‘na göre madde numaraları zamanla değişebilmektedir. Detaylı bilgiler için vakit buldukça “www.mevzuat.gov.tr/” adresi üzerinden incelemeler yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

mutabakat mektubu örneği 2017, mutabakat mektubu örneği 2018, mutabakat mektubu 2019, mutabakat mektubu nasıl hazırlanır, mutabakat mektubu örnekleri, firma mutabakat mektubu, şirket mutabakat mektubu, ön muhasebe mutabakat mektubu

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir