Deve Kuşu Yumurtası Konya’da nerede satılmaktadır? – Her Şeyden Biraz

Deve Kuşu Yumurtası Konya’da nerede satılmaktadır?

Bildiğimiz gibi deve kuşu yumurtası eskiden Mimar Sinan tarafından camilerde örümcek ağını engellemesi için kullanılmaktadır. aynı gelenek halen camilerde, depolarda, yazlıklarda, ambarda, sera’da örümcek’ten korunmak için tavana asılı bir yerde muhafaza edilerek kullanılmaktadır.

Deve kuşu yumurtası için boş olarak değilde içinin dolu olarak tavanda asılı olarak kullanılmaktadır. İçinin dolu olması ve zamanla bozulması ve bozulan yumurtanın insanın algılamayacağı bir seviyede olması nedeniyle rahatsız edici etkisi sadece hayvanlarda olduğu için örümcek savar olarak kullanılır.

Peki deve kuşu yumurtası Konya’da nerede satılmaktadır? Konya’da nerede bulunur? Bu konumuzda sizlerden gelen sorulardan biri olduğu için ufak araştırmalarımız neticesinde tavuk çiftliklerinde bu işi yapan kişilerin olduğu belirtilmektedir.

Deve kuşunun bakımı zor olduğu için her çiftlikte bulunmamaktadır, Konya ilinde sadece bu işi yapan kişilerin teker teker bırakmaları nedeniyle biraz zor bulunmaktadır. Bu nedenle biraz araştırma yapmak gerekmektedir. Bazı alış veriş sitelerinde bu işi yapan kişiler bulunmaktadır.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir