Tek Passolig Kartı İle Çocuklar Girebilir Mi? – Her Şeyden Biraz

Tek Passolig Kartı İle Çocuklar Girebilir Mi?

Passolig, 6222 sayısına sahip Sporda Şiddet ve de Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ile beraber uygulamaya giren Elektronik Bilet Sistemi’dir. Sporda şiddet olaylarının azaltılması, küfür ve şiddetin olmadığı bir stadyum ortamı, biletsiz olarak kaçak giriş yapanların engellenebilmesi amaçlanmıştır. Aynı zamanda çocuk ve de kadınların stadyumlara girişinin artması, olumsuz olaylara sebep veren kişilerin tespiti için de getirilmiştir. Ve de en önemlisi karaborsa bilet satışının önlenebilmesi amacı ile bu sistem getirilmiştir.

Maç izlemek isteyen her kişinin mutlaka kendisine ait bir Passolig kartı olmalıdır. Yaş sınırı ise 7 yaş ve üstü olarak belirlenmiştir. Bir karta birden çok bilet yüklenemez ve de başka birisinin kartı ile maça giriş yapılamaz.

Sadece 6 yaşına kadar olan çocuklarınızı maçlara götürebilirsiniz. 7 yaş ve de üzeri yaşlarında olan çocuklarınız için mutlaka onların adına bir kart çıkartmanız gerekmektedir. 7 yaş ve üzeri çocuklar İnternet sistemi üzerindeki formu kendi TC kimlik numaraları ile beraber doldurup Passolig Ön Ödemeli Kart sahibi olma zorunluluğu vardır.

Passolig karta sahibi olmak için İnternet sitesine gitmeniz gerekmektedir. Kulüp düzeyinde 19.05, 19.50, 25, 34, 36.50 TL gibi altı tane farklı yıllık e–bilet kullanım ücreti vardır. Bu ücret her yıl içerisinde bir defaya mahsustur. 1 yıl dolduğunda ise tekrar 1 yıl daha uzatabilirsiniz.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir