Sosyal Media’da Stalk ne demek – Her Şeyden Biraz

Sosyal Media’da Stalk ne demek

Sosyal media’da son zamanlarda türeyen yeni bir kelime Stalk nedir? stalk ne demek bununla ilgili sizlere ne anlama geldiğini açıklayacağız.

İngilizce kelime olan Stalk ‘ın Türkçe karşılığı, sinsince izleyen, gizlice takip eden, sessizce yaklaşan anlamı gelmektedir. Peki stalk sosyal media’da instagram, facebook, twitter, tumblr vb. ağlarda stalk ne demektir bunu sizlere açıklayalım.

Stalk ne demektir?

Mobil cihazların kullanımı fazlalaştığı için sosyal ağlarda son derece kullanım yoğunluğu başlamıştır. Kimileri birden fazla fake hesaplar, sahte hesaplar’da açarak normal hesabından takip edemediği kişileri bu hesaplar üzerinden takip etmeye başlamaktadır.

Lügatımıza giren bu kelime bir kişiyi bu sahte hesaplardan gizlice takip etmeye stalklamak adı verilmiştir. stalk ne demek dediğinizde kısaca eski sevgilinizi, yada bir başka kişiyi gizlice sosyal ağlardan takip etmeye stalk denilir. Yani bilgi toplamak kimle ne yapıyor neleri beğeniyor buna benzer gizli takiptir.

Stalk nedir? denildiğinde gizliden takip etmeye bu işi sürekli yapana da stalker adı verilmektedir. Aslında biz bunu devamlı yapıyoruz bilinçli olsun veya olmasın bu merak bizi bir stalker yapmıştır.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir