Retro ne demek – Her Şeyden Biraz

Retro ne demek

Merhabalar, bu konumuzda Retro kelime anlamı ne, Retro ne demek bununla olarak internet aramalarında veya herhangi bir makale içinde geçen Retro kelimesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Retro kelime anlamı olarak geçmişe yönelik, geçmişte, geçmişe ait kelime anlamlarına karşılık gelmektedir. Popüler olarak Retro kelimesi olarak yakın geçmiş zamanda oluşan moda akımını yeniden türeten taklit eden tarz olarak diyebiliriz.

Bu yakın geçmişteki moda olarak 15 ~ 20 yıl geçmiş yılı diyebiliriz. Günümüz 2018 ile 2019 yıllarında yaşadığımızı söyleyecek olursak 1990 ile 2000 yıllarında moda akımını yeniden tarz yaparak hortlatmak diyebiliriz.

Retro kelimesi Latince olarak geriye doğru anlamını da taşımaktadır. Yani olayın kısasını özetlersek Retro ne demek denilirse yakın geçmişteki modayı pişirip tekrar önümüze sunan moda akımı olarak günümüzde Fransa modası olarak kullanılmaya başlandı.

Retro kelime anlamı ne araması yaparak kelimenin anlamı nedir diye arayan kullanıcılar için bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak ekleyeceğiniz bilgiler için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sizde ekleyebilirsiniz.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir