Pasaport Başvurunuz hangi aşamada nasıl takip ederim? – Her Şeyden Biraz

Pasaport Başvurunuz hangi aşamada nasıl takip ederim?

yeni başvuru yaptığınız pasaport başvurusunun hangi aşamada olduğunu takip etmeniz mümkündür. bu konu birazda benim merak ettiğim ve pasaport başvuru yaptığımda benimde merak ettiğim bir konuydu. Normal olarak başvuru yaptığınızda ertesi gün basımı yapılıp Ankara / Gölbaşı’ndan elden almanız mümkündür . Ama uzak yerde olduğunuz için ptt kargo ile gönderim yapıldığında bu süre bir haftaya kadar uzatmaktadır.

eğer elden alacak ve aldıracak iseniz kendiniz veya sizin adınıza alacak kişinin vatandaşlık numarası yazdırarak alabilir veya aldırabilirsiniz.

pasaport evrak takibi

yeni alacağınız ve başvuru yaptığınız pasaport büro amirliğinden başlayan süreci takip etmek için e-devlet şifrenizi girerek “turkiye.com.tr” adresi üzerinden “https://www.turkiye.gov.tr/pasaport-gonderi-takibi”  link adresi ile vatandaşlık numarası ve şifrenizi girerek süreci takip edebilirsiniz.

e-pasaport gönderi detaylarını bu adres üzerinden görmeniz mümkündür. Sistemde görünen adres veya farklı bir adrese ptt kargo gönderimi ile teslim alabilirsiniz.

pasaport başvuru evrakları için ;

  • kaç yıllık alacak iseniz vergi harcı yatırma dekontu
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı ( Asıl )

Detaylı Bilgi Edinmek için “https://epasaport.egm.gov.tr/basvuru/belgeler.aspx” adresi üzerinden pasaport çeşitlerine göre istenilen evrakları getirmeniz gerekiyor.

Diplomatik Pasaport , Hususi Pasaport , Umuma Mahsus Pasaport , Hizmet Pasaport için gerekli belgeler farklılık göstermektedir.

Arama Tags & Etiketler ;

pasaport başvurusu nasıl yapılır , pasaport belge , pasaport evrak için neler gerekir , pasaport başvuru yapma , pasaport alma , pasaport hangi aşamada , pasaport hangi süreçte , pasaport evrak takibi

 

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir