Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Dikey Çizgi { | } Nasıl Yapılır?

13.429 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Klavyesini kullanarak bazı özel karakterleri yapmak ve bu özel karakterlere klavye tuşları ile kısayol tuşları sayesinde yapabilmek çok kolaydır. Bu anlatımda dik çizgi veya dikey çizgi işareti nasıl yapılır? Bununla ilgili siz takipçilere anlatım yapmaya çalışacağım.

Dikey Çizgi İşareti | kısayol tuşu olarak Alt Gr + >< işaretlerinin olduğu tuşa birlikte basarak yapabilirsiniz. Düz çizgi simgesi olarak’da bildiğimiz bu tuşun ascii kod karşılığı Alt+124 tuşlarına birlikte basarak tuşlaya bilirsiniz.

dikey çizgi simgesini ayrıca karakter eşlem üzerinden de yapabilirsiniz. Win+R tuşlarına birlikte basınız ve çalıştır penceresini açınız. “Charmap” komutunu yazarak enter tuşuna basın . açılacak karakter eşlem tablosunda unicode karşılığı U+2223 ( ∣ ) dir. bu unicode buradan bulabilir ve kolaylıkla kopya yapıştır yaparak istediğiniz word , excel , metin belgesinde kullanabilirsiniz.

Arama Tag & Etiket;

dikey çizgi nerede , dikey çizgi nasıl yapılır , dikey çizgi işareti nasıl yapılır , dikey çizgi sembolü , dik çizgi simgesi , klavyede , ascii kod , uncicode karşılığı

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın