Pasaport ile İmei kayıtı nasıl edilir ? – Her Şeyden Biraz

Pasaport ile İmei kayıtı nasıl edilir ?

Yurtdışından getirilen telefonlar pasaporta nasıl kaydedilir?  bu konu hakkında sizlere bilgi aktarmak istiyorum. yurtdışından getirilen telefonların İmei kayıt işlemini yapabilmek için e-devlet üzerinden yapabilmektesiniz bunun için yurdışı giriş tarihi ile kayıt yapacağınız tarih arasında 120 günü geçmemesi gerekiyor. imei kayıt işlemi için “https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet” adresi üzerinden vatandaşlık numarası ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

edevlet-imei-kayit-islemi-nasil-yapilir

İmei Kayıdı için Şartlar Nelerdir?

  • Yurda giriş tarihiniz üzerinden 120 günden fazla zaman geçmemiş olmalıdır.
  • Eğer İnternet bankacılığı kullanmıyor iseniz; harç bedeli vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara, T.C. Kimlik numaranız belirtilerek yatırılmış olmalıdır.
  • Eğer İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, sisteme entegre bankaların İnternet şubelerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bunun için başvurunuzun bir sonraki aşamasında karşınıza çıkacak olan listeden bir banka seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.
  • Kayıt işlemleri telefonunuzda *#06# tuşlandığında ekranda görülen IMEI numarası ile yapılmaktadır. Yanlış IMEI ile yapılan kayıtların iptali veya düzeltilmesi mevzuat gereği mümkün değildir.

edevlet-imei-kayit-islemi-nasil-yapilir-adim2

Bu adımları yapmadan önce telefona ait imei numarası için cep telefonu harç ödemesi için “https://intvrg.gib.gov.tr/index_edevlet.jsp?gn=cepodeme” adresi üzerine yönlendirme yapacaktır. Burada telefon kayıt işlemi için kimin adına yapacaksanız vatandaşlık numarası ve telefon imei numarasını dikkatli bir şekilde giriniz . Yanlış bir kayıt işlemi için tekrar harç yatırmamak için numaraları iyi kontrol edin ve kredi kartı veya banka kartı ile ödeme işlemini gerçekleştiriniz. Girdiğiniz imei numarasına göre sistem sorgulama yapacak ve harç parası yatmış ise kayıt işlemi gerçekleşecek.

Yukarıda formu tam bir şekilde doldurun , pasaport bilgilerini ve yurtda giriş tarihini girdikten sonra Devam et butonu bastığınızda imei numarası gib.gov.tr üzerinden kontrol ediyor vergisi yattığında tekrar bir onaylama butonu ile kayıt işlemini bitiriyorsunuz hiç bir zorluğu olmayan bu işlem ile yurdışından aldığınız telefonu pasaportunuza işleterek kayıt işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Arama Tags & Etiket ;

imei kayıt işlemi nasıl yapılır , pasaport ile imei kayıt işlemi nasıl yapılır , yurtdışından alınan telefona kayıt işlemi yapma , imei kayıtı nasıl yapılır , imei kayıt pasaport , pasaport ile telefon kayıt etme , telefon kayıt işlemi nasıl gerçekleşir , pasaporta telefon kayıt etme , e-devlet imei kayıt , imei numarası , telefon nasıl kayıt edilir

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir