kettle veya çaydanlık içindeki kireç nasıl temizlenir? – Her Şeyden Biraz

kettle veya çaydanlık içindeki kireç nasıl temizlenir?

Bu konumuzda kettle , çaydanlık , çay kazanı veya kahve makinesi içinde zaman ile biriken kireç nasıl temizlenir , temizlik için ne yapılmalıdır gibi akıllara gelen sorulara cevap arayacağız.

Mineral değeri yüksek suların kaynatılması sırasında dipte oluşan tortu ve kireçler zaman ile su ısıtıcısı , çamaşır makinesi , kettle , çaydanlık gibi devamlı su ile kullanılan ev aletlerinde sıkıntı yaratmakta ve arıza vermektedir. Bunun için kireçli kettle temizliği yapılması gerekmektedir. Kireç zamanla insan sağlığına kadar varan sorunlar yaşatmaktadır. Şimdi anlatacağım konumuzda kireç tutan çaydanlık , kireç tutmuş kettle nasıl temizlenir , ne ile temizlenir bunu anlatmaya başlayalım.

Kireçli kettle nasıl temizlenir?

  1. Kireç tutan yere kadar su doldurun.
  2. 1 ( bir ) yemek kaşığı limon tuzu ilave edin.
  3. Keetle çalıştırın ve kaynamasını bekleyin , su ısıtıcı otomatik olarak ısınınca atacak kadar bekleyin.
  4. daha sonra su ısıtıcı keetle hafifçe çalkalayın.
  5. evet kettle içine baktığınızda içinin temizlendiğini göreceksin.
  6. bir kaç kez temiz su ile durulayın.

Diğer kireçli keetle’li kireçten temizlemek için beyaz sirke oldukça iş görecektir. su ısıtıcısı veya çaydanlığın ağzında biraz boşluk kalana kadar su doldurun ve kaynatın , ardından kaynadıktan sonra geri kalan kısma beyaz sirke ilave ediniz. 7 saat kadar bekledikten bu suyu boşaltın ve temi bir su ile yeniden ısıtınız. Bunda dezavantaj sirke kokusunu sinecek bu kokuyu çıkarmak için temiz su ile ısıtıp boşaltın gerektiğinde bir kaç kez tekrarlanması gerekebilir.

Arama Tags & Etiket;

keetle kireçten nasıl temizlenir , çaydanlık kireçten nasıl temizlenir , kireçten arındırma , kireçten kurtulma , çaydanlık kireçlenmesini önleme , kireç tuzu ile keetle temizliği

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir