biyometrik fotoğraf nedir? – Her Şeyden Biraz

biyometrik fotoğraf nedir?

Bu konumuzda biyometrik fotoğraf nedir? hangi bilgi vermeye çalışacağız. Son aylarda adını sıklıkla duyduğunu biyometrik fotoğraf veya biyometrik resim , yeni ehliyet alacaklar için , pasaport veya yeni dağıtıma çıkan nüfus cüzdanları , yeni kimliklerde kullanıldığı için artık biyometrik fotoğraf ihtiyaç duyulmaktadır.

Bildiğimiz gibi daha önceleri vesikalık fotoğraflar kullanılmaktaydı , vesikalık resimlerde kişi isteğe göre sağ dönük , sola dönük , yandan çekilmiş pozlar ile vesikalık fotoğraflar ile kimlik alabiliyordu , artık bu işi bir standarda bindirmek  bir standart getirmek için artık günümüzde biyometrik fotoğraflar kullanılmaktadır.

Biyometrik fotoğraf nedir?

ICAO standartlarına göre yüksek kaliteli çekilmiş , belli ölçülerde ve yüz biyometrisi tespit edildi ve makinelerde okutulan , ehliyet ( sürücü belgesi ) , kimlik ( vatandaşlık belgesi ) , pasaport kullanılabilecek şekilde 50 mm x 60 mm boyutlarında çekilmiş , arka beyaz fonda ve gölgesiz fotoğraflara biyometrik fotoğraf denir.

Biyometrik Resim tüm fotoğraf çekenlerden ücret karşılığında çekebilirsiniz. Ayrıca Emniyet Müdürlüğünde biyometrik fotoğraf çekimi hizmeti’de verilmektedir.

Arama Tags & Etiket;

biyometrik fotoğraf nedir , biyometrik fotoğraf ebatları , biyometrik resim nedir , biyometrik resim nereden çekilir , biyometrik fotoğraf ne demek , biyometrik fotoğraf ölçüleri

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir