ikametgah belgesi e-devlet üzerinden nasıl alınır? – Her Şeyden Biraz

ikametgah belgesi e-devlet üzerinden nasıl alınır?

Bir kişinin resmi kayıtlarda ikamet ettiğini belgeleyen ve devlet kayıtlarında bulunan adresini ispatlayan kağıda ikametgah belgesi adı verilmektedir. Yeni bir araç aldığınızda ruhsat için , vergi dairesinde , kamu hizmetlerinde ikametgah belgesi istenilmektedir.

Bu konumuzda e devlet kullanarak ikametgah belgesi nasıl alınır , ikametgah belgesi nereden alınır? bununla ilgili bilgi aktarım yapacağız. ikametgah belgesi lazım olduğunda resmi kuruma gitmeden edevlet üzerinden vatandaşlık numarası ve şifreniz ile giriş yaparak internet üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.

ikametgah-belgesi-nasil-alinir-edevlet

ikametgah belgesi e devlet üzerinden almak için “www.turkiye.gov.tr” adresi ile giriş yapabilirsiniz , Arama yerine ikametgah belgesi yazarak veya “https://www.turkiye.gov.tr/nvi-adres-bilgilerim” adresini direk olarak tarayıcı yapıştırın ve vatandaşlık numarası şifre girişi ile ulaşabilirsiniz.

Diğer taraftan NVİ Adres No gerekiyorsa bu yerden’de alabilirsiniz. NVİ Adres No sorgulama adresi’de buradan çıkmaktadır. Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden yapacağınız sorgulama’da e-devlet şifresini gerekeceğini hatırlatalım.

NVİ Adres No ne işe yarar?

NVİ Adres No , eğer dask ( zorunlu deprem sigortası ) yaptıracaksanız , bu kod üzerinden evinizin adresi çıkmaktadır. Yani adres bilgilerinin oluştuğu numaradır diyebiliriz.

Arama Tags & Etiket;

ikametgah belgesi nereden alınır , ikametgah belgesi alma , ikametgah belgesi nereden alınır , ikametgah belgesi indir , ikametgah belgesi pdf , ikametgah belgesi edevlet , ikametgah belgesi nasıl alınır bilgisayardan , adres bilgileri nasıl alınır , resmi onaylı ikametgah belgesi alma ,muhtardan ikametgah belgesi

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir