e-müfredat nedir nasıl giriş yapılır – Her Şeyden Biraz

e-müfredat nedir nasıl giriş yapılır

Merhabalar, bu yazımızda e-müfredat nedir, e-müfredat nasıl girilir, e-müfredat klavuzu hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Milli Eğitim Bakanlığı yani kısa adıyla MEB e-müfredat tanımını şu şekilde ifade etmektedir.

E-MÜFREDAT NEDİR

Ders programlarının ve yapılarının, ilişkisel veri tabanı modeline çevrilmiş ve etkileşimli hale getirilmiş bir yazılım projesidir. Bu modül ders kitaplarının girişini, incelenmesini ve bunla ilgili iş ve işlemleri kapsamaktadır…

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ders kitaplarını inceler, denetler ve uygun olanlarını onaylayarak öğrencilerimizin kullanımına sunar.

Milli Eğitim Bakanlığı e-müfredat tanımını yukarıda bahsetmektedir. Bunun için daha ayrıntılı bilgiler için Bakanlığın “http://e-mufredat.meb.gov.tr/ adresi üzerinden bilgiye sahip olabilirsiniz.

Okullar yani eğitimhane de talim ve terbiye kurulu başkanlığı öğrencilerin kullanımına sunduğu e müfredat e-okul sistemleri tarafından da kullanılabilir hale gelecektir.

Bununla alakalı e-müfredat klavuzu site üzerinden “dökümanlar” üzerinden program ve duyurulara ulaşabilirsiniz.

E MÜFREDATA NASIL GİRİŞ YAPILIR

Konumuzda bahsettiğimiz gibi web üzerinden “http://e-mufredat.meb.gov.tr/ url link adresini tarayıcıya yapıştırarak kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

DİĞER İLGİLİ ARAMALAR

  • Öğretmen konu
  • Mevzuat konu
  • E-müfredata giriş yapma

Bu konuyla alakalı olarak e-müfredat video olduğunda ileriki konularımızda sizlere bilgilendirme amaçlı olarak yayınlayacağız.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir