Borsa’da YTD terimi neyi ifade eder? – Her Şeyden Biraz

Borsa’da YTD terimi neyi ifade eder?

Merhabalar, bu konumuzda “ytd” kelime anlamı nedir, ne anlama gelir üzerinde duracağız. Eğer sizde borsayı takip ediyorsanız takip ettiğiniz hisse senedi altında yapılan yorumlar sonunda dikkat ettiyseniz ytd notunu görmüşsünüzdür.

Borsayı takip edenler, hisse senedi alıp satanlar mutlaka hisse senedin altında yorumları da okumakta burada bulunun uyarıları, tavsiyeleri, borsada olan şirketlerin hisselerin değerinin düşüp düşmediğini takip etmektedir. Analizler, verileri izlerken diğer okuyucuların yorumları da göz ardı edilmemelidir ve sağlam tüyolar da verebilecekleri gibi borsa spekülasyon yapılabilmektedir.

Genelde yorumcular kendi yorumları sonrasında YTD ibaresi ile “yatırım tavsiyesi değildir.” anlamına gelen kısaltma kullanır. Bunu yazmanın anlamı bu sadece benim kendi görüşümdür, bununla ilgili işlemlerde bu yoruma dikkate almayınız anlamları da içermektedir. Bunun hukuksal olarak sorumluluk kabul etmem anlamına da gelmektedir.

Bu nedenle yorum sonunda ytd kelime kısaltmasını sıklıkla yapılmaktadır. Ytd anlamı olarak bu şekilde anlam içermektedir.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir