Alo 159 numara kime ait – Her Şeyden Biraz

Alo 159 numara kime ait

Son zamanlarda sıklıkla duyduğunuz ALO 159 kime ait nerenin telefon numarası gibi sorulara cevapları bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Bulunduğunuz kış mevsiminde araç sürücülerinin yol durumunu öğrenmek, yok hakkında bilgi alabilmek için kullandıkları “Karayolları Bilgi Hattı” telefon numarası olarak ALO 159 numarayı arayarak bulunduğunuz, gitmek istediğiniz yol hakkında açık, kapalı, yol çalışmaları hakkında tüm bilgileri edinebileceğiniz “ÜCRETSİZ” olarak arayabileceğiniz telefon numarasıdır.

Bunun dışında Acil yol yardımı ihtiyaç olduğunda bile arayabileceğiniz yolda gördüğünüz olumsuz durumları, kazaları bu numara üzerinden arayarak bildirimlerde bulunabilirsiniz.

ALO 159 Karayolları bilgi hattı üzerinden yolda bulunan çubuklardaki koordinat numaralarından sizi ulaşmaları oldukça kolaydır.

Yol kenarında bulunan numaralı çubuklar aslında bulunduğunuz yerin koordinatlarıdır. Bu çubuklarda bulunan sayısal değerler size karayolu üzerinden hangi yerde bulunduğunuz bir ipucunu vermektedir.

Yukarıda Buna örnek verecek olursak 750 karayolunun 07 kesiminde 15. Kilometresinde bulunduğuna dair bilgiler vermektedir. Eğer yolda kaldığınızda ALO 159 arayarak Devlet Karayollarından yardım talep edebilirsiniz.

Bu konumuzda karayolları yol durumunu öğrenme için telefon numarası nedir, Alo 159 kime ait gibi bilgiler vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir