Adli Sabıka Kaydı Nereden Alınır? – Her Şeyden Biraz

Adli Sabıka Kaydı Nereden Alınır?

Adli sabıka kayıtları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde yapmış oldukları vukuatları kayıt altında tutan raporlardır. Örneğin geçmişte bir suç işlemişseniz veya herhangi bir illegal girişimde bulunmuşsanız, yapmış olduğunuz illegal suç, sabıka kaydınıza eklenecektir. Dolayısıyla herhangi bir işe giriş yaparken veya gerektiği zaman temin ettiğiniz adli sabıka kaydınızda yapmış olduğunuz vukuatlar yer alacaktır.

 

Adli Sabıka Kaydı Nereden Alınır ?

Adalet Bakanlıklarına sabıka kaydı temin etmek için giden kişilerin sayısı geçtiğimiz yıllarda oldukça fazlaydı. Dolayısıyla Adalet Bakanlığı, günün büyük bir kısmını sabıka kaydı çıkartmakla geçiriyordu. Bu durumun önüne geçilebilmesi için Adalet Bakanlığı’nın yaptığı bir değişiklikle birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden şahıslarına ait bilgileri girerek sabıka kayıtlarına ulaşabilecek. Peki E-Devlet’e girmek için neler gerekiyor ?

E-Devlet’e giriş, TC Kimlik Numarası ve E-Devlet şifresi ile yapılabiliyor. Eğer bir E-Devlet şifresi edinmek istiyorsanız PTT şubeleri üzerinden 2 TL ödeme yaparak E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Ayrıca yeni üretilen çipli kimlik kartlarında da E-Devlet şifreniz bulunuyor. Dolayısıyla direkt olarak yeni çipli kimlik çıkartmak da sizi aynı sonuca ulaştıracaktır.

E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden “Sabıka Kaydı” seçeneğini seçerek rapor bölümüne giriş yapıyorsunuz. Daha sonra yazdır ikonuna tıklayarak gerekli raporu yazdırıyorsunuz. Yazdırdığınız bu rapor, sizin sabıka kaydınız oluyor. Bu raporla adli sabıka kaydı gerektiren tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

adli sabıka kaydı , edevlet üzerinden adli sicil kaydı, adli sicil sorgulama , adli sicil kaydı nereden alınır , adli sicil sureti nasıl alınır, iş için adli sicil kaydı , adli sicil belgesi alma , adli sicil belgesi nerelerden alınır, adli sicil belgesi alma , sabıka kaydı nasıl alınır , sabıka kaydı nasıl ve nereden

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir