Twitter Hesabı Nasıl Silinir? – Her Şeyden Biraz

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Sosyal medya bağımlılığı gün geçtikçe artıyor. İnsanlar kimi zaman “sosyal” olduğu iddia edilen, aslında pek de sosyal olmayan, insanları işlerinden güçlerinden alıkoyan bu ortamdan uzaklaşma ihtiyacı duyuyor. Bu gibi durumlarda sosyal medya hesaplarını kapatmak en etkin çözüm olarak görülüyor.

Twitter yüz milyonlarca insanın kullandığı devasa bir sosyal medya sitesi kıvamına gelmiş durumda. Bu ortamda insanların büyük bölümü eğlense de bazı insanlar uzaklaşma ihtiyacı duyuyor. Twitter hesabını kapatma işlemi aslında oldukça kolay bir süreç. Ancak unutulmaması gereken şey, aslında Twitter ’da direkt olarak hesabınızı silemiyorsunuz. İlk başta hesabınızı pasif duruma geçiriyorsunuz. Hesabınız artık ulaşılamaz oluyor. Eğer 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız hemen direkt olarak açılıyor. Hesabınızın kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, aşağıda size anlatmış olduğumuz işlemin ardından hesabınıza 30 gün süre boyunca girmemeniz gerekiyor. Bu süre sonunda artık Twitter hesabınız kalıcı olarak silmiş oluyorsunuz.

 

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

  • İlk önce ekranınızın üst kısmında yer alan (dişli işaretine benzeyen) mesaj kutunuzun sağındaki simgeye tıklayın.
  • Açılan bölümden Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Gelen ekranın alt kısmında “Hesabımı Devre Dışı Bırak” Seçeneğine tıklayın.
  • Gelen sayfa size konu hakkında bilgilendirme yapma amacı taşımaktadır. Genel olarak dediği şey, hesabınıza 30 gün içerisinde tekrar giriş yaptığınızda hesabınızın direkt olarak tekrar açılacağıdır. Ancak 30 gün içerisinde hiçbir giriş yapmazsanız hesabınız silinecektir.
  • Tekrar Hesabımı Devre dışı Bırak dedikten sonra parolanızı isteyecektir, parolanızı girdikten sonra Twitter hesabınız devre dışı bırakılacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

twitter hesabı kapatma , twitter hesabı nasıl silinir , twitter aboneliği nasıl silinir , twitter aboneliği , twitter hesabı, twitter hesabı silme , twitter hesabı devre dışı bırakma , twitter hesabını kalıcı silme

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir