Tavşan yavrusuna ne halk arasında ne denir – Her Şeyden Biraz

Tavşan yavrusuna ne halk arasında ne denir

Merhabalar, bu konumuza halk arasında tavşan yavrusuna verilen isim nedir, tavşan yavrusuna ne denir konusunda çengel bulmacalarda, hadi, eleq, oyna kazan tarzı yarışmalarda çıkabilecek sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Sevimli bir hayvan türü olan ve hız konusunda oldukça başarılı memeli bir hayvan türü olan Tavşan doğurarak çoğalmaktadır.

TAVŞAN YAVRUSUNA NE DENİR BULMACA

7 gün gibi kısa bir süre zarfında bakımını üstlenen ve 7 gün sonrasında Anne tavşan yavrularının bakımını boşlamaktadır. Kulakları ve arka bacağı uzun olan tavşan da bu uzuvlar hız unsurunda önemli etkenlerdendir.

Bu sevimli hayvanlar çengel bulmacalarda oldukça sık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorulardan biride tavşan yavrusuna verilen ad bizde sizlere bu konuda yardımcı olmak amaçlı olarak Halk arasında tavşan yavrusuna ne denir konusunda sorulara cevap vereceğiz.

TAVŞAN YAVURUSUNUN İSMİ

Halk arasında tavşan yavruna ne ad verilir bununla ilgili olarak birçok isimle dillendirilir.

  • ÇİŞİK
  • LEVERET
  • GÜCE
  • GÖCEN

Bu şekilde yukarıda farklı yörelerde bu dille anılmaktadır. Bu konumuzda tavşan yavrusuna ne isim verilir sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Sizin de kendi yöresel dilinizde tavşan yavrusu için kullanılan şiveyle, dillerle yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir