Samsung Galaxy M30s ekran görüntüsü nasıl alınır – Her Şeyden Biraz

Samsung Galaxy M30s ekran görüntüsü nasıl alınır

Samsung marka telefonların M serilerinde ekran görüntüsü alma işlemi aynıdır. Samsung Galaxy M30s ekran görüntüsü nasıl alınır sorusunun cevabını bu makalede vereceğiz.

Ekran görüntüsü alma işleminden bahsetmeden önce bilmeniz gerekmektedir ki tüm Samsung marka telefonlarda aynı tuşlarla ekran görüntüsü alınamaz.

Her modelin farklı kombinasyonları olabilmektedir lakin genel olarak ses kısma ve güç tuşuna kısa süre bastığınızda ekran görüntüsü alınır. Samsung Galaxy M30s ekran görüntüsü çekmek için aşağıda ki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basın ve kısa bir süre bekleyiniz. Telefon otomatik olarak ekran görüntüsü alacaktır. Alınan ekran görüntüsü telefonunuzun bildirim çubuğunda gözükecektir. Eğer telefonunuz sesli moddaysa ekran görüntüsü alındığına dair ses çıkaracaktır.
  • Asistan menü ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Asistan menü ile ekran görüntüsü almak için öncelikle ayarlara girerek Asistan menüyü aktif hale getirmelisiniz.
  • Bunu yapmak için Ayarlar > Erişebilirlik > Yetenek ve Etkileşim > Asistan menü seçeneğini aktif hale getirmelisiniz. Asistan menü aktif hale geldikten sonra telefonunuzda sanal bir buton oluşur.
  • Bu butondan ScreenShot (Ekran Görüntüsü) seçeneğine tıklayarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung Galaxy M30s ekran resmi nasıl alınır sorusunun cevabını yukarıda ki adımlarda verdik.

Eğer yukarıda ki adımları uygulamanıza rağmen telefonunuz ekran görüntüsü almıyorsa garantiye göndermenizi öneririz.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir