LinkedIn Hesabı Nasıl Silinir? – Her Şeyden Biraz

LinkedIn Hesabı Nasıl Silinir?

İş dünyası için geliştirilmiş özel bir sosyal ağ olan LinkedIn özellikle çalışanların müptelası olduğu internet sitelerinden bir tanesidir. Çalışanların hem kendilerini tanıtabildikleri hem de ihtiyaç halinde iş bulma imkanına sahip oldukları bir platformdur. Ücretsiz olan Sosyal Ağın ücretli yani Premium üyelik özelliği de bulunmaktadır. Bu üyelik biçimiyle ek özelliklere sahip olunabilir.

Bu yazımızda sizlere LinkedIn hesabınızı nasıl silebileceğini anlatacağız. LinkedIn hesabınızı kapattıktan sonra profilinizin kalıcı olarak silineceği, sizlere ait tüm LinkedIn bilgilerine erişimin kaldırılacağı anlamına geliyor. Eğer Premium üyelik sahibiyseniz, Premium üyeliğinizi kaldırdıktan sonra normal üyeliğinizi bırakabilirsiniz.

LinkedIn hesabı kapandıktan sonra 20 gün içerisinde tekrar açılabiliyor. Ancak bu süre geçtikten sonra tekrar açılması imkânsız. Bu yüzden kapatma isteğinizi gözden geçirmeden bu işe kalkışmamanızı öneriyoruz.

LinkedIn Hesabı Nasıl Silinir?

  • Eğer Gizlilik & Ayarlar sayfasından kapatmak istiyorsanız, ana sayfanın sağ üstünde yer alan profil resminin üzerine gelin, Gizlilik ve Ayarlar’ı seçin.
  • Sayfanın en üstündeki Hesap linkine tıklayın.
  • Abonelikler bölümünün altında yer alan “LinkedIn hesabınızı kapatma” ifadesine tıklayın.
  • Hesabınızı kapatma sebebini işaretledikten sonra “Sonraki” butonuna tıklayın.
  • En son olarak hesabınızın parolasını girin ve “Hesabı Kapat” deyin.

Eğer isterseniz hesabınızı https://www.linkedin.com/psettings/account-management/close-action-needed linki üzerinden de kapatabilirsiniz. Eğer verilerinizi saklamak isterseniz, hesabınızı kapatmadan önce veri arşivini indirebilirsiniz. Bunun için şu aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

“https://www.linkedin.com/help/linkedin/answer/50191”

Arama Tags & Etiket;

LinkedIn nasıl silinir ,LinkedIn aboneliği nasıl silinir , LinkedIn hesap silme , LinkedIn sil , LinkedIn üyeliği nasıl silinir?

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir