Kyk borcu sorgulama – Her Şeyden Biraz

Kyk borcu sorgulama

Merhabalar, bu konu anlatımında sizlere üniversite öğrenimi sırasında aldığınız öğrenim katkı kredisi toplam borcunu sorgulama ve kyk borcu ödemesi hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu sorgulama işlemini tamamen artık bankaya kadar gitmeden toplam kyk borcunu öğrenerek bu borcu ödeme yöntemlerin nasıl yapıldığına dair sizlerden gelen sorulara bu platform üzerinden cevap vermeye çalışacağız.

Kredi ve Yurtlar Kurulumu gelir bütçesi dar olan öğrencilere veya kredi almak isteyen öğrencilere öğrenimleri süresince burs ve kredi vermektedir. Bunu öğrenim süresi sonrasında tekrar geri kredi ödemesi yaparak kapatmak gerekmektedir.

Sizde bu kredi çektiyseniz ve bunu geri ödemesini yaparak kyk kredi ödemesi yaparak kapatmayı isteyebilirsiniz. Fakat size ait kyk kredi borcu sorgulama yaparak toplam borcunuzun ne kadar olduğunu sizlere hizmet olarak sunan e-devlet kapısı üzerinden elinizin altında hali hazır internet üzerinden bu öğrenmek için sorgulama yapabilirsiniz.

KYK KREDİ BORCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Kredi ve Yurtlar Kredi borcunu sorgulamak ve öğrenmek için “https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası ve şifreniz ile giriş yapınız.

Anasayfa “Arama” kısmı görünecektir. Bu arama kısmına “öğrenim” yazdığınız da hızlı erişim kısmında sıklıkla sorgulama yapılan konular listelenecektir.

Ya da arama kelimesi olarak “Öğrenim / Katkı Kredisi Geri Ödeme Sorgulama” sorgulama kelimesini kullanabilirsiniz.

Burada çıkacak link adresi üzerinden öğrenim kredi borcunuzu sorgulamasını yapabilirsiniz. Bu borcu ödemek için ödeme kanalları “http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresi üzerinden Ziraat Bankası ve ATM den ya da online bankacılık hizmetlerinden ödeme olanağı sunmaktadır.

KYK borcu öğrenme konusunda edevlet üzerinden bu işlemi kolaylıkla sorgulamasını yapabilir ve internet üzerinden bu borcunuzu ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konuyla alakalı olarak sorular için sayfamızın yorumlar kısmından sorularınızı bize iletebilirsiniz.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir