Güvelerden Nasıl Kurtulurum? – Her Şeyden Biraz

Güvelerden Nasıl Kurtulurum?

Evlerde ve iş yerlerinde kişilerin en büyük problemlerinden birisi de güvelerdir. Birçok kişinin rahatsızlık duyduğu bu davetsiz canlılar mekanlarda büyük bir sorun haline gelebilirler. Ancak güvelerden kurtulmak için çok basit yöntemler vardır ve kişiler bu yöntemlere başvurarak rahatlıkla bu canlılardan kurtulabilirler. Ancak öncesinde güve çeşitlerini bilmek gerekir. En sık karşılaşılan güve çeşitleri şunlardır:
• Elbise güvesi
• Halı güvesi
• Deri güvesi
• Tahıl güvesi
En çok karşılaşılan güve türleridir ve kişilerin yaşam alanlarında dolaşarak eşyalar üzerinde çeşitli hasarlar meydana getirirler. Bu da kişilerin güvelerden kurtulmak için çeşitli yollar aramasına neden olur. Güvelerden kurtulmak için şu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Güvelerden Kurtulmak İçin Periyodik Temizlik Şart

Giysilerde güve oluşumunu önlemek için mutlaka giysilerin düzenli olarak yıkanmasını sağlayabilirsiniz. Güzelce yıkanan kıyafetlere güveler gelmez. Sonrasında yıkanan tüm giysilerinizi ütülemeye özen gösterin.

Ancak giysileri elbise dolabına asmadan önce de mutlaka dolayı güzelce boşaltın ve içerisini silin ve temizleyin. Her eşyayı mutlaka temiz yerlerde muhafaza etmeye özen gösterin.

Halılardan Güveleri Temizlemek İçin Ne Yapmalısınız?

Halılarda ortaya çıkan güvelerden kurtulmak için de yapılması gereken şeyler bellidir. Süpürme ve fırçalama işlemi yaparak bunları temizleme imkânı bulabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken silme işlemini yaptığınız bezi çam terebentin batırılmış bir bez ile yapın.

Aynı zamanda halıları yıkamaya vermek de kurtulmak için kesin çözümlerden biridir. Halı yıkama merkezlerinde kullanılan solüsyonlar ve makineler güveler için kesin sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Mutfaklarda Ortaya Çıkan Güvelerden Nasıl Kurtulursunuz?

Mutfaklarda da güveler çok büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Güvelerin temizlenmesi için tüm
besinlerden kurtulmayı ihmal etmeyin. Çünkü güve giren bir mutfaktaki açıkta kalan besinler artık tüketilmesi sakıncalı besinlerdir.

Buzdolabı ve diğer dolapların iç kısımlarını özel süpürge başlıkları ile temizlemeniz gerekiyor. Daha sonra da sirkeli sularla silerek detaylı bir temizlik işlemi yapmalısınız.

Bununla birlikte nane ve kekik ile defne yaprağını karıştırarak bir karışım hazırlayın ve bunu dolaplarda torbalar şeklinde bulundurun. Bu karışımlar güve kovucu özelliği sayesinde tüm güveleri uzak tutacaktır.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir