Farazi Ne Demek? – Her Şeyden Biraz

Farazi Ne Demek?

Farazi kelimesinin anlamı varsayımsal olandır, yani kesin olarak varlığı henüz kanıtlanmamış olandır. Genellikle farazi kelimesi teori kelimesi için kullanılabilmektedir. Farazi yani farz edelim ki manasına çıkan bir kelimedir. Bu kelime ile günlük hayatımızda çok sık karşılaşmaktayız. Farazi nedir denildiğinde varsayalım ki, farz edelim ki anlamlarının karşılığıdır.

Farazi Nedir?

Farazi kelimesini farklı şekillerde cümle içerisinde kullanmak mümkündür. Örneğin karşımızdaki insana farazi konuşmalarda bulunma dediğimiz zaman, boş konuşmalarda bulunma, gibi bir anlam çıkmaktadır. Farazi kelimesini pek çok farklı anlamda kelimenin yerine koyabilsek de farazi kelime anlamı olarak varsayılan anlamına çıkmaktadır.

Farazi Ne Demek?

Farazi kelimesi Arapça kökenli bir kelimedir. Türkçe’mize varsayımsal olarak geçen bu kelimeyi çok sık günlük hayatımızda anlam olarak kullanmaktayız. Birebir bu kelimeyi kullanmasak da bu kelimeye tekabül eden anlam olarak aynı olan kelimeler ile cümle kuruyoruz.

Farazi konuşmalarla birbirimizi yormayalım, bu olay farazidir, farazi olarak seksen puan alabilirim gibi daha pek çok cümle örnekleri ile farazi kelimesini anlamlandırma bilmemiz mümkündür. Farazi ne demek denildiğinde pek çok kelimenin yerini rahatlıkla doldurabilen bir kelime olup, genellikle varsaymak anlamında kullanılan bir kelimedir. Eskiden dilimizde daha sıklıkla kullanılan bir kelime idi. Şimdilerde ise onun yerine rahatlıkla anlam olarak koyabildiğimiz kelimeler ile günlük hayatımızda farazi kelimesini çok da fazla kullanmayı tercih etmez olduk. Farazi kelimesi artık eski Türkçe kelimeler arasında yer almaktadır.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir