Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

99 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal medyada geçirdiğimiz zaman kimi dönemlerde ağır gelebiliyor. Bu durumda insanlar ister istemez bağımlılıklarından da olsa gerek, sosyal medya hesaplarını kapama yöntemini tercih edebiliyorlar. Sosyal medya hesabını kapatmanın bazı kişilerde geçici bir rahatlatma yaşattığı bir gerçek.

En çok kullanılan sosyal ağların başında gelen Facebook hesabını kapatmak hiç de zor bir süreç değil. Facebook üzerinden hesabınızı kapatmak için iki tane yöntem var. 1. Yöntem, hesabınızın geçici bir süre kapalı kalmasını sağlıyor. Aslında hesabınız kapanmıyor, görünmez oluyor. İstediğiniz zaman tekrar açabiliyorsunuz. Diğer bir yöntem ise Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi. Biz bu yazımızda Facebook hesabı nasıl silinir sorusuna cevap vereceğiz. Yani hesabın kalıcı olarak silme konusunu işleyeceğiz.

Normal ayarlar bölümünden Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeye kalkarsanız başarılı olamazsınız. Facebook hesabınızı silmek için size vereceğimiz linke girip “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlem sonucunda hesabınız hemen silinmez. Eğer 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız silinme işlemi iptal olur. Hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için, 14 gün boyunca hesabınıza giriş yapmamalısınız. Bu süre sonucunda hesabınız tamamen silinmiş olur. Şunu unutmayın, bu işlem kalıcıdır. Hiçbir şekilde hesabı geri alamazsınız. 14. Günün sonunda hesabınız tamamen kullanıma kapatılmış olur.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

  • https://www.facebook.com/help/delete_account linkine tıklayın.
  • “Hesabımı Sil” Butonuna tıklayın
  • Parolanızı girin ve tamam deyin.

Bu işlemlerin ardından hesabınız 14 gün boyunca kapalı gözükecektir. Eğer hiçbir şekilde giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinmiş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın