Duş Camı Nasıl Temizlenir? – Her Şeyden Biraz

Duş Camı Nasıl Temizlenir?

Banyolarda bulunan duşakabinler son derece işlevsel ürünlerdir. Kullanım rahatlığı fazla olan bu ürünlerin temizlenmesi de bir o kadar zahmetlidir. Kullanımı sırasında meydana gelen sabun ve su lekeleri bu ürünlerin en büyük işkenceleri arasında yer alıyor.

Duş camlarının temizlenmesinde pratik yöntemler kullanan hanımlar son derece kolay şekilde bu ürünleri temizleme olanağı buluyorlar.
Duş camlarının temizlenmesi kişilerin en çok zorlandığı konulardan biri olsa da duş kabini temizliği konusunda yararlanılabilecek birçok farklı solüsyon bulunuyor.

Bu ürünlerden yararlanmak sizleri rahat ettirmekle kalmaz aynı zamanda kolayca duşa kabinlerin temizlenmesini sağlayarak daha ferah ve göze ışıldayan bir banyonuz olmasını da sağlar.

Duş Kabini Temizliğinde Ufak Detaylar

Duş kabini temizleme işlemi sırasında kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de lekelerin ne şekilde giderileceğidir. Su lekeleri bir zaman sonra kireçleşerek temizlenmesi en zorlu lekelerden biri haline gelir. Bununla birlikte sabun ve köpük lekeleri de temizlenmesi bir o kadar zorlu lekeler arasında yer alır.
Duş kabini temizleme işlemi sırasında çeşitli kimyasal solüsyonlar yanında çeşitli doğal ürünleri de kullanabilirsiniz.

Bunlardan birisi de saf sirke ve karbonattır. Bu karşımı hazırladıktan sonra macun kıvamına gelen karışımı duşa kabin üzerine sürmeye başlayın. Yüzeyde yayılan tabaka 15-20 dakika bekletilmelidir. Daha sonra su ve sünger ile kalıntıyı iyice temizleyin.

Duş Kabini Temizlemede Farklı Yöntemler

Duş camı nasıl temizlenir diye merak eden birçok kullanıcı bulunuyor. Kişiler duş kabinlerinin daha temiz ve ışıl ışıl görünmesini sağlamak istiyorlarsa yağmur kaydırıcı spreyler kullanabilirler.

Genelde bu ürünler araba camları için kullanılır. Ancak duşa kabin camlarında da bu ürünlerden rahatlıkla faydalanılabilir.
Banyo duş kabini temizleme işlemi sırasında bu spreyi cama uygulamanız gerekiyor. Ancak uygulama sırasında camın kuru olduğundan da emin olmalısınız. Daha sonra cama sıkılan spreyi mikrofiber bez ile temizleyin.

Duşa kabin temizlenmesinde periyodik bir temizleme işlemi son derece önemlidir. Uzun aralarla temizlendiğinde banyo kirlerinin temizlenmesi son derece zor olacak ve sizi temizlik sırasında oldukça yoracaktır.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir