{Çözüldü} Zwinky Eklentisi Nasıl Kaldırılır – Her Şeyden Biraz

{Çözüldü} Zwinky Eklentisi Nasıl Kaldırılır

Bilgisayarınıza Yüklediğiniz ücretsiz yazılımlar yada deneme yazılımları aracılığı ile bulaşmış olan Zwinky eklentisini normal olarak Kaldırmakta zorlana bilirsiniz. Tarayıcınızdan Zwinky nasıl kaldırabilirsiniz ? Bunun hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarınıza AdwCleaner Programı Yükleyerek Bilgisayarınızı taratalım. Bilgisayarınızı taratmadan önce diğer çalışan programları kapatarak taratmanız da fayda vardır.

Zwinky Kesin Olarak Nasıl Silinir ?

Daha önceden hazırlanan easy tab eklentisi için bu video izleyerek aynen zwinky eklentisi için uyarlaya bilirsiniz.

Bu video gösterileni yaptığınızda büyük bir olasılıkla silinecektir. bu işlemi yapmadan önce tüm google chrome tarayıcılarınızı kapatınız ve öyle yapınız daha sonra Google Chrome tarayıcınızı tekrar açın ve kaldırılmış olduğu göreceksiniz. Yorum Bölümünden Tşk etmeyi unutmayınız.

 

İlk Adım ;

Klasör Ayarlarından > Gizli Dosyaları Gösteri Seçiyoruz Daha sonra Bilgisayarım > C: ( işletim Sistemin olduğu Bölüm ) > Windows > System32 > GroupPolicy > Machine bu klasörü yada içindeki dosyaları siliniz ve kaldırma işlemini tekrar deneyiniz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

AdwCleaner İndir

Bilgisayarımızda AdwCleaner programı ile tarattık dan sona Bilgisayarımız Yeniden Başlayacaktır. Bilgisayarımızda silinen dosyaları , kodları size rapor olarak verecektir. Bu işlemden sonra Tekrar deneyiniz kaldırma işlemini.

Program Ekle / Kalır Kontrol Ediniz..

Bilgisayarım > Denetim Masası > Program Ekle Kalır > Bu kısımda Bilgisayarınızda Yüklü olan programları göreceksiniz . Burada Gözünüze çarpan değişik karakterli vfgasdsjkjkj gibi programlar var ise yada bilmediğiniz bir program yüklü ise bunu İnternet üzerinden ne işe yaradığına bakarak araştırın ve işe yaramıyor ise kaldırınız.

Başlangıçta Çalışan Programlar Kontrol Ediniz..

Bilgisayarınızda Başlangıçta Yüklenen Programları kontrol ederek siz ne kadar sildim deseniz de bilgisayarınızın bir noktasında arka planda açılışta çalışan program olabilir bu programı bularak ne işe yaradığını İnternet öğrenin işe yaraman programı kaldırınız. ve Tekrar Uzantıyı kaldırma işlemine devam ediniz. Bunun için Başlangıç yerine Görev Zamanlayıcı yazarak aratın ve görev zamanlayıcı kısmında Etkin görevler kısmında çalışan programları inceleyiniz.

Tarayıcıları Fabrika Ayarlarına Geri Getirme ;

Diğer Bir işlem ise Tarayıcılarını Fabrika Ayarlarına Geri Döndürmek olacaktır. Tarayıcılarını geri yüklemek için aşağıdaki konu başlıklarını kontrol edebilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Registry ( Kayıt Defterini ) Temizleyerek ;

Bilgisayarımızın Kayıt Defterininden Zwinky silmek için Google Chrome Tarayıcımızı ilk önce kapatmamız gerekecektir. Chrome Tarayıcı kapattık dan sonra Win + R Tuş kombinasyonu ile Çalıştır Penceresini açıyoruz ve Regedit komutunu yazarak Enter tuşuna basarak Kayıt defterini açıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome Adımlarını izliyoruz.

Chrome Klasörü altında ExtensionInstallForcelist klasörünü göreceksiniz. bunun üzerine bir kere tıklayalım ve sağ kenarda gördüğünüz jkgtpgddcvmssdas gibi gördüğünüzde değeri siliniz.

Diğer Bir Yol ;

Google Chrome > Ayarlar > Diğer Araçlar > Uzantılar > Geliştirici Modu işaretleyerek Aktif ediyoruz. Zwinky Kimlik Bilgisini buluyoruz.

google uzantı silme

Daha sonra Silemediğiniz uygulamanın Zwinky Kimlik bilgisini aşağıdaki çalıştır penceresine ; Win + R Çalıştır Penceresini açıyoruz ve C:\Users\%username%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ yapıştırıp tamam diyoruz. Size açılan pencerede Zwinky Kimliğini bularak Siliniz. ve Tarayıcınızı yeniden başlatınız.

Arama Tags & Etiket ;

Zwinky eklenti nasıl silinir , Zwinky plung nasıl temizlenir , Zwinky temizleme

ademocut

BENZER YAZILAR

1 Comment

  • fakat bende düzenle diye bir yer yok ki

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir