Arabalar’da Kessy Nedir? – Her Şeyden Biraz

Arabalar’da Kessy Nedir?

Kessy Nedir ?

Kessy Seat, Volkswagen gibi markaların yeni modellerinde rastladığımız bir teknolojidir. Peki ya bu kessy nedir, ne değildir bilginiz var mı ? Bilginiz varsa da kessy sistem hangi araçlarda var ? Hayatımız boyunca hepimiz anahtarımızı kaybedip evde unutabiliyoruz. Bu yüzden ya anahtarı bulmakla ya da yedek anahtarla zaman kaybediyoruz. Bazı arkadaşlar, yedek anahtarlarını da kaybettikleri için ana anahtarı bulana kadar aramak zorunda kalıyorlar. Ama bazı model arabalara sahip kullanıcılar için böyle bir sorun yok.

Kessy Seat ve Volkswagen’in yeni modellerinde araç içine anahtarsız giriş-çıkışı sağlayan bir özelliktir. Tabiki de elini kolunu sallayan herkes sizin arabanıza kessy özelliğini kullanarak binemiyor. Kessy, parmağınızı tanıyan bir teknoloji olduğu için aracınızı çalmak isteyen hırsız sizinle aynı parmak izini taşımıyorsa (ki daha dünyada böyle bir durum ile karşılaşılmadı) aracınızın kessy özelliğinden yararlanamayacak. Kessy, aracınızın kapı kolunda bulunur ve bu kolun parmak izi algılayıcı noktaları vardır. Bu noktalara parmak izinizi okutarak aracınıza giriş yapıp aracınızda bulunan Start/Stop tuşu ile aracınızı çalıştırabilirsiniz.

Kessy nedir ki arkadaş, ne işimize yarayacak ? Anahtarımı falan kaybetmem ben düzenli biriyim deseniz de bu sistemin oldukça şık göründüğünü ve sistemi görenlerin de bu durumdan oldukça etkileneceğini söyleyebiliriz. Sonuçta teknoloji çağındayız ve bu tür yeniliklere ayak uydurmamız gerekiyor. Unutmayın ki kessy sistemi sadece Volkswagen ve Seat araçlarının bazılarında çalışıyor. ( volkswagen kessy system )

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir