Wordpress eklenti nasıl kurulur? – Her Şeyden Biraz

WordPress eklenti nasıl kurulur?

Bu konumuzda wordpress eklenti nasıl kurulur? bu konuda sizlere video anlatımla bilgi vermeye çalışacağız. İlk önce şu şekilde örnek vererek başlayalım , iphone telefon veya android telefon kullanıyorsanız bu cihazlardan tam faydalanmak ihtiyaç doğrultusunda telefona app uygulamalar yükleyerek kullanırsınız yani banka uygulaması, mesajlaşma vb gibi uygulamaları bu cihazların store üzerinden indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress tabanlı bir web siteniz var ve wordpress tam faydalanmak için ve yeni özellikler katmak için wordpress eklenti kurmak yukarıda saydığımız gibi aynı şeydir. Yani wordpress tabanlı web sitenize özellik takmak için kolaylaştırılmış eklentiler sayesinde bileşen özelliği getirebilirsiniz.

WordPress eklenti kurulumu ne ihtiyacınız varsa.! mesela adsense reklam kodu eklentisi, banner pop-up reklam eklentisi, sayaç eklentisi veya cache bellek eklentileri ile siteyi hızlandırma gibi akıllara gelebilecek bir sürü eklenti sayesinde siteye özellik katılabilir peki bu eklentiler nasıl kurulur? eklenti kurulumu wordpress de nasıl yapılır? işte bizde bunu sizlere hep resimli hemde video anlatım ile anlatacağız.

WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress eklenti kurulumu iki şekilde yapılmaktadır, bunlardan birinci admin paneli üzerinden diğeri ftp kurulumu bunu sizlere şimdi örnek vererek anlatmaya çalışacağız, bu konuda akıllara takılan soruları yorum bölümüne veya soru & cevap kısmından tarafımıza bildirebilirsiniz.

Admin Paneli Üzerinden Eklenti Kurulumu ;

wordpress üzerinden giriş yapıyoruz ve sol panelde Eklentiler > Yeni Ekle adımlarını takip ederek eklenti kurulumu için eklentiler paneline geçiyoruz. Bu panelde aramak istediğiniz eklentiyi buluyoruz ve Eklenti Yükle ile sitenize entegre edeceğiniz eklentiyi kolaylıkla yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

FTP ile Eklenti Yükleme WordPress ;

diğer adım ftp sunucuyu kullanarak veya cpanel’den dosya yükleme işlemidir. Ftp kullanarak yükleme işlemi için FileZilla programı en doğru tercih olacaktır veya dediğimiz gibi sitenizde Cpanel üzerinden dosya işlemini yapabilirsiniz, kök dizini üzerinden eklenti zip dosyasını yükleyerek plugins içine atarak gerçekleştirebilirsiniz.

yukarıda video’da nasıl yapılacağına dair video paylaşımı gerçekleştirdik şimdi bu konuda sorularınız varsa yorumlar kısmına veya soru cevap kısmına gönderebilirsiniz. wordpress eklenti kurulumu aslında oldukça eğlenceli bir işlemdir. Bunu öğrendiğiniz de artık ücretli kurulum yapacak seviyelere kendinizi yetiştirebilirsiniz.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir