Seferberlik görev emri sorgulama – Her Şeyden Biraz

Seferberlik görev emri sorgulama

Merhabalar, bu konumuzda askerlik terimi olan “seferberlik görev emri” nedir, göre emri sorgulaması, görev emri var mı? Eğer varsa seferberlik emri nereye çıktı, nasıl öğrenilir bununla ilgili akıllara gelecek sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

 

SEFERBERLİK GÖREV EMRİ NEDİR?

Askerlik görevini yerine getirmiş ve tezkere almış vatandaşlar, sonradan oluşacak askeri ihtiyaç nedeniyle yeniden askere alınmak, askere çağrılmak için düzenlemiş görev emrine seferberlik görev emri denilmektedir.

 

 

Savunma Bakanlığı tarafından savaş ve ihtiyaç halinde askere alınacak, çağrılacak vatandaşları hangi birliğe katılacağını düzenli olarak bildirmektedir.

SEFERBERLİK GÖREV EMRİ ÖĞRENME

Sizde adınıza sefer görev emri çıkıp çıkmadığını öğrenmek, adına bir göre emri var mı? Bunu sorgulamak için eskiden Askerlik Şubesinden öğrenebilirdi fakat günümüzde artık şubeye gitmeden E-Devlet Kapısı üzerinden kolaylıkla seferberlik göre emri sorgulaması yapılabilmektedir.

Sefer görev emri var mı? Bunu öğrenmek için Vatandaşlık numarası ve şifreniz ile “https://www.turkiye.gov.tr/personel-sefer-gorev-emri-sorgulama” adresi üzerinden sefer görev emrini öğrenmek mümkün olacaktır.

Sefer görev emri yaş sınırı var mı? Görev emri 41 yaşına kadar sistem de kayıtlı bulunmaktadır. Sizde seferberlik emrini öğrenmek için e devlet üzerinden sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Tek çocuğuna seferberlik emri çıkar mı? Benimde başına geldiği gibi seferberlik emri çıkmaktadır.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir