Kayyum atanması nedir? – Her Şeyden Biraz

Kayyum atanması nedir?

Son zamanlarda televizyonlarda sıklıkla duyduğunuz kayyuma gitti veya kayyum atandı terimini sıklıkla duymuşsunuzdur. Kayyum nedir , kayyum ataması nedir ?  merak edilen bilgiler konusunda biraz bilgi vermek istiyorum. Bu olay her sektörde sıklıkla son zamanlarda rastlanmaya başladı kayyum kelime anlamı olarak bir malın veya bir kurumun belli bir süre içerisinde yönetilmesi idare edilmesi anlamına gelmektedir.

kayyum nedir

Yolsuzluk , idare boşluk oluşması , anlaşmazlık veya geçici olarak yönetimin değişmesinde oluşacak boşlukta devletin dışarıdan kayyum ataması ile yönetmesidir. Bunun için bazı şartların oluşması gerekmektedir. örnek ekonomik yönden sıkıntı bir şirketin alacağının borcu kurtarması gibi diyebiliriz. Sulh Mahkemesi ile alınan kararlar doğrultunda devlet , genel olarak mali müşavir gibi dışarıdan memur ataması ile kayyum olarak belirler. Kayyumun ücretini belirlenen rakam doğrultusunda şirket ödemektedir.

Arama Tags & Etiket ;

kayyum nedir , kayyum ataması nedir , kayyuma gitmek nedir , kayyum yönetimi , kayyum olarak vekalet etmek , kayyum kelime anlamı nedir

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir