İcra dosya sorgulama – Her Şeyden Biraz

İcra dosya sorgulama

Merhabalar, bu konumuzda icra dosyası sorgulama konusunda siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız. Borçlunun herhangi bir sebep nedeniyle borcunu ödemediğinden dolayı alacaklıların devlet gücüyle borcunu tahsil etmek üzere İCRA müdürlüğü nezdinde başlatılmış takiptir.

Türkiye’de artık tüm resmi kurumların neredeyse e-devlet sistemine entegre olması ile artık devlette olan resmi işlemlerin takibi de kolaylaştı.

 

Bunlardan bir tanesi de icra dosya takibi adına açılmış icra takibi varsa sistem üzerinden kolayla takip edebilirsiniz. E-Devlet üzerinde icra dosyanızı takip etmek için oldukça kolay bir sorgulama ile öğrenme şansı bulacaksınız.

İCRA DOSYASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Herhangi bir nedenle adınıza açılmış icra takibi varsa bunu devlet kapısı üzerinden öğrenebiliyorsunuz. “https://www.turkiye.gov.tr/adalet-icra-dosyasi-sorgulama” adresi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası ve adınıza verilmiş şifre ile giriş yaptıktan sonra sorgulama işlemine başlayabilirsiniz. Bu sorgulama UYAP üzerinden devam edecek ve sorgulama işlemiyle adınıza açılmış icra takibi olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İcra dosyası sorgulama işlemini yukarıda link adresi ile gerçekleştirebilirsiniz. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularını gönderebilirsiniz.

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir