Dünya’nın Merkezi Değişti..! – Her Şeyden Biraz

Dünya’nın Merkezi Değişti..!

Bir gün bir adam Nasrettin Hoca’ya , hocam dünyanın tam ortası neresi der.! , Nasrettin Hoca işte tam burası der , adam ise hadi hocam der tabi ki hocada altta kalır mı , inanmasan say diyerek cevabını verir. Nasrettin Hoca böyle diyerek Dünyanın tam ortasının Akşehir olduğunu söylemişti.

dünyanın tam ortası akşehir

 

dünyanın ortası Akşehir bu gidişle ününü kaptıracak gibi bunun nedeni ise Google yaptığı araştırmaya göre Çorum muş? Dünyanın coğrafi merkezi olarak Çorum gösterilmektedir.

ilk hesaplamalara göre 1973 yılında San Diego’lu fizikçi Andrew J. Woods tarafından gerçekleşti. daha sonra 2003 yılllarında Holger Isenberg, daha yüksek çözünürlükte veriler  ile çalışmalar sayesinde dünyanın merkezinin 40°52′N 34°34′E koordinatları olduğunu belirtmiştir.. Bu verilen koordinatlara göre de dünyanın coğrafi merkezi Çorum görünmektedir.

Arama Tags & Etiket ;

dünyanın tam ortası , dünyanın coğrafi merkezi , dünyanın ortası neresi , dünyanın merkezi , tam orta merkezi , coğrafi bölge , dünyanın ortası akşehir ,dünyanın ortası çorum , çorum haber

ademocut

BENZER YAZILAR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir