Sponsorlu Bağlantılar

Bireysel Kredi Notu Yükseltme

160 views
Sponsorlu Bağlantılar

Eğer kredi çekmeyi düşünüyorsanız, bireysel kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Bireysel kredi notunuz düşükse, bireysel kredi notu yükseltme ile kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, tüm finansal geçmişinizin KBB’de toplanarak analiz edilmesi sonucu elde edilen puanlama sistemidir. Bankalar, kredi başvurusu yaptığınızda bu referans notuna bakmakta ve buna göre kredi çekmek için uygun bir aday olup olmadığınıza karar vermektedir.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notunu belirlemekte tek yetkili olan veri kaynağıdır. Findeks üzerinden kredi notunuzu sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz düşük ise kredi notunuzu yükselterek kredi çekmek için uygun bir aday haline gelebilirsiniz.

Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notunun belirli aralıklarda olduğu durumlarda bankalar kredi vermektedir. Aşağıdakiler kredi notu aralığıdır:

  • En Riskli (0 – 699): Kredi alma olasılığı en az olan puan türüdür.
  • Orta Riskli (700 – 1099): İpotek ya da kefil gösterme şartı ile kredi verilen kesimdir. Kredi başvuru talebine riskle bakılmaktadır.
  • Az Riskli (1100 – 1499): Az riskli grup olup kredi alması muhtemeldir.
  • İyi (1500 – 1699): Kredi notu iyi olan borçlarını zamanında ödeyebilen gruptur.
  • Çok İyi (1700 – 1900): Krediyi kolayca kullanabilen gruptur.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması, kredi notunuzu yükseltmenizi sağlayacaktır. Kredi notunuz düşükse, tüm kredi kartı ve kredi borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyerek kredi notu yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın